Konfiguracja Zdalnej kopii dla własnego serwera.

Program Zdalna Kopia w wersji Pro, pozwala na wysyłkę kopii zapasowych na dowolny serwer, na którym działa SSH. Może to być serwer Linuksowy lub Windows, w zależności od Twoich możliwości lub upodobań. Serwer ten może być w lokalizacji wyniesionej, lub w lokalnej sieci. Niema to znaczenia dla działania programu.

Warunkiem działania systemu jest to, aby serwer SSH był widoczny dla komputera na którym działa program "Zdalna Kopia Pro", oraz to aby użytkownik posiadał konto w katalogu /home serwera(standardowe instalacje to zapewniają).

Założenia

 • Mamy zainstalowany serwer SSH. ( Opis jak to zrobić znajduje się w dziale "Strefa partnera")
 • Nasz serwer jest widoczny dla programu "Zdalna kopia Pro" pod adresem ip: "99.99.99.99" oraz w domenie "kopia.com.pl"
 • Wykupiliśmy licencję programu "Zdalna kopia Pro" podając podczas rejestracji login "Alek" z hasłem: "komputer".

Co należy zrobić aby uruchomić system?

 • Zakładamy na serwerze SSH konto: "Alek" z hasłem "komputer" (opis jak to zrobić znajduje się w dziale "Strefa Partnera").
 • Uruchamiamy program "Zdalna Kopia Pro". Wchodzimy do konfiguratora. W strefie "Logowanie do serwera" wpisujemy następujące dane:

  Nazwa konta: Alek
  Hasło: komputer
  Serwer: 99.99.99.99 ( w polu tym może byc adres z sieci lokalnej lub adres zewnętrzny. Może również być wpisana nazwa domeny. W tym przypadku to: "kopia.com.pl"
  Port: 22 (jeśli nasz serwer działa na porcie 22)
 • Klikamy przycisk "3.Zapisz konfigurację".

Jeśli wszystko dobrze zrobiliśmy a serwer jest "widoczny" dla komputera z programem konfiguracja zostanie zapisana. Teraz należy dodać katalogi które chcemy monitorować, ponownie zapisać konfigurację przyciskiem "3.Zapisz konfigurację".

Podczas pierwszej wysyłki danych, na serwerze w katalogu domowym użytkownika zostanie utworzona struktura katalogów ( w zależności od ilości zakupionych licencji przez użytkownika ). W przypadku 1 wykupionej licencji zostanie założona struktura:
1. na Linuksie: /home/Alek/Katalog1/1
2. na Windows C:\Documents and Settings\Alek\Katalog1\1
Gdzie "1" jest nazwą katalogu przechowującego kopie, które są zaznaczone w konfiguratorze na 1 pozycji.

Nie musisz się jednak przejmować strukturą katalogów, ponieważ pliki które się tam znajdują i tak są zaszyfrowane - nie możliwy jest ich odczyt bezpośrednio na serwerze. Nawet gdyby dane z Twojego serwera zostały skradzione, nikt ich nie odczyta.
Aby odzyskać dane z serwera należy je pobrać programem "Zdalna Kopia Pro" co pozwoli na ich deszyfrację.